Překážkáč – report z pretekov

Nová OCR séria objavená

Po dobrých referenciách na letné preteky Překážkáč som našiel čas na druhú ich akciu v tomto roku a odskočil som si na nedeľu 4.11. do Přelouče na trať 8K s 30 prekážkami.

Na množstvo pretekajúcich v 8K (187) bolo zázemie celkom dobre vybavené. Tribuna s dížejom, stánok aj s teplým jedlom, zastrešené sedenie, úschovňa batožiny, 3 TOI-ky, WC v budove pre dámy, veľké nádoby s čistou vodou na umývanie + „kúpanie v Labe či blízkom jazierku“, parkovanie áut blízko areálu, 2 monitory na vyhľadanie sa v momentálnych výsledkoch, stánok so športovým oblečením a stánok MaxSport – proteínové tyčinky. Výrečný spíker komentoval štart a dobeh temer každého pretekára.

,StartCiel – Štart po 1 minúte a hneď vedľa cieľ

Zdroj: Archív, Ján Ďurín

Štartovalo sa intervalovo po 1 minúte jeden pretekár, 2 a 4 členné kolektívy po 1,5 min. Čo zabezpečilo hladký priebeh na prekážkach a bolo zbytočné, že som si priplatil Elitu aby som bol medzi prvými a nečakal na prekážkach. Bežne prihlásení štartovali v tom poradí ako prišla ich prihláška.

Organizátori sa veľmi činili lebo získali veľa sponzorov, materiálnu a personálnu pomoc polície a hasičov. Vylosovali aj jednu cenu zo všetkých prihlásených a to hodinky v hodnote 10 000 Kč.

Keďže to bolo v povodí Labe (aj v areáli Tank Power) bežalo sa po totálnej rovine, v priľahlom lesíku a okolo rieky. Celkovo trať sa mi ľúbila, prekážky boli dostatočne rozložené aj keď v okolí centra ich bolo najviac. Najviac ma lákali čo som ešte nevidel a neskúsil. Prekážky sme mohli začať viackrát. Tri mali po dve sekcie kde sme sa mohli rozhodnúť pre ťažšiu alebo ľahšiu verziu. Pri tej druhej po úspešnom prekonaní sa ešte muselo obehnúť koliečko s ťažkou polovičkou dreveného železničného podvalu. Hneď druhá prekážka po štarte nazvaná Ježek v kleci bola taká. Vybral som si tú ťažšiu – Klec. Tak som sa pri nej vytrápil, že som to aj ľutoval. Pri prekladaní rúk na priečkach sa mi klietka aj vracala naspať, proste tým, že rámy nie sú kruhové ale 10-uholník dosť to sťažuje postup vpred. Nakoniec ma to tak vyšťavilo až som sa na následnej tyči zošmykol na zem. Tak som išiel ľahšiu verziu s posúvaním madiel po rúrach a následné rúčkovanie. Začiatok trate a už som mal vyťahané ruky ako pri Spartanovi na konci, ba skôr viac. Trestné koliečka, ktoré sa skákali s gumou na členkoch som robil 2x keď ma už prsty neudržali na rúčkovaní.

Zdroj: Archív, Ján Ďurín

 

Zdroj: Archív, Ján Ďurín

Prekonanie rieky Labe (asi 70 m) bolo na rozhodnutí pretekára a to buď preplávaním alebo ťahaním sa pomocou lana na duši čo pri opatrnom nastupovaní a vylodení sa dalo „suchou nohou“. Keď som schádzal k vode asistujúci hasič sa na mňa nedôverčivo pozeral a hovoril, že je studená. Tak aby bol spokojný zobral som si záchrannú vestu, ktorú dávali plávajúcim. Voda bola ozaj čerstvá, odhadol som na 14 ale potom som si pozrel hydrologické správy, mala 11,6 st. C.

Zdroj: Archív, Ján Ďurín

 

Zdroj: Archív, Ján Ďurín

 

Zdroj: Archív, Ján Ďurín

 

Zdroj: Archív, Ján Ďurín

 

Získal som medailu, ktorá v každej zbierke zaujme pozornosť a heslo Překážkáč posune tě dál je pre mňa určite pravdou.

Zdroj: Archív, Ján Ďurín

Trať a môj výkon ma utvrdil v tom čo už dávno viem. So slabým behom sa už v mojom veku nebudem zaoberať ale slabiny úchop a slabé ruky musím naďalej eliminovať stálym týraním tela.

Ján Ďurín