Nenechajte prepadnúť svoje 2%

Opäť je tu ďalší rok, v ktorom nás čaká veľa trénovania, odriekania a najmä veľa športových zážitkov na OCR, teda prekážkových behoch.

Na Slovensku fungujeme len tretí rok, ale za ten krátky čas sme robili všetko pre to aby sme toho spravili čo najviac. Radi by sme Vám priblížili niekoľko významných okamihov za naše doterajšie fungovanie.

V roku 2017 sme neďaleko Bratislavy organizovali detské preteky s názvom OCRA Cup a taktiež sme dohodli spoluprácu s väčšinou organizátorov OCR pretekov na Slovensku aj v zahraničí. Čo je však najdôležitejšie, stali sme sa súčasťou Európskej Federácie OCR (tzv. EOSF).

Vo februári 2018 sa v Banskej Bystrici uskutočnila dobročinná akcia s názvom „Benefičné angličáky pre Tobiaska“, na ktorej nechýbali ani zakladatelia OCRA Slovakia a ďalší jej členovia. Účelom akcie bolo vyzbierať čo najviac peňazí pre chlapčeka trpiaceho vzácnym ochorením – mutáciou génu CDKL5, ktoré mu spôsobuje každodenné epileptické záchvaty a znemožňuje správne fungovanie telíčka. To si vyžaduje každodennú rehabilitáciu a špeciálne terapie, ktoré sú finančne veľmi náročné.

Tobiaskovu rodinu prišlo na túto udalosť podporiť viac ako 100 športovcov, ktorí spolu vyskákali neskutočných 44 536 angličákov (1 angličák = 1 cent).
Okrem účasti na akcii, zorganizovala OCRA Slovakia charitatívnu dražbu, do ktorej členovia Elite Team OCRA Slovakia tímu venovali osobné veci. Dražba prebiehala na Facebooku a vyzbieralo sa dokopy 1000 eur.

Z angličákov a dobrovoľného vstupného sa vyzbieralo neuveriteľných 945 eur, a tak sa rodine Tobiaska na akcii odovzdalo krásnych 1945 eur. 

Organizovali sme dva OCRA kempy, ale aj nezáväzné sústredenie. V máji 2018 sme s kvalifikovanými trénermi účastníkom pripravili rôzne prednášky týkajúce sa prípravy na OCR preteky, plánovania sezóny, regenerácie, tréningových metód, stravovania a pod. Telocvičňu, multifunkčné ihrisko, bežeckú dráhu, ale aj tzv. rambo dráhu na praktické časti a tréningové programy boli zabezpečené v spolupráci s P+P Patrner Tréningové Centrum Jahodník.  Toto tréningové centrum bolo aj lokalitou OCRA CAMP RACE, ktoré boli ozajstné OCR preteky. Každý účastník kempu mal vstupenku v cene s možnosťou bojovať o finančné, ale aj iné výhry.

OCRA Slovakia, ako prvá asociácia na Slovensku v oblasti OCR, v spolupráci s organizátormi pretekov Spartan Race Slovakia, Predator Race, Tvrdak, Rugged Race, EPIC RACE, NN Urban City Race, Goralman a v spolupráci s členom OCRA Slovakia, Tomáša Koščuška (www.prekazkovybezec.sk) spustila OCRA Slovakia Ligu 2018!

Môžeme konštatovať, že na území Slovenskej republiky sa jednalo o prvú, celoročnú ligu, ktorá bola vytvorená z 27 pretekov  pre tých najaktívnejších OCR bežcov v našej krajine, ktorí sú registrovanými členmi asociácie. Cieľom bolo predovšetkým vytvoriť prehľadné hodnotenie, kde sa môžu pretekári medzi sebou navzájom porovnať.

Na konci sezóny prebehlo vyhodnotenie najlepšieho OCR pretekára / pretekárky roku 2018. Pre víťazov v kategóriách asociácia zabezpečila rôzne ceny, ako napríklad lístky od organizátorov na sezónu 2019, ceny od partnerov a VIP členstvo OCRA Slovakia na rok 2019.

Zdroj: Archív, Michal Duchoň

Na Majstrovstvách sveta v OCR v Londýne sme dali vyrobiť prítomným OCRA Slovakia pretekárom rovnaké tričká, aby bolo vidno, že sme jedna komunita, spoločná OCRA rodina.

Organizovali sme spoločné výjazdy a neustále hľadáme riešenie aby na zahraničných pretekoch o sebe pretekári vedeli, takto môžu spoločne cestovať, ubytovať sa a podieľať sa na zážitkoch, skúsenostiach.

V októbri 2018 sme cenami pre víťazov podporili skvelý projekt – preteky organizované STG Senica – Kopanice race. Na výber boli preteky na vzdialenosť 8 km a 15 km, pretekári si pochvaľovali organizáciu aj prekážky. Podobné projekty radi podporíme aj nabudúce. Ak teda budete organizovať či už preteky, semináre alebo špecializované tréningy a radi by ste spolupracovali s OCRA Slovakia, neváhajte nás kontaktovať.

Zdroj: Archív, Spartan Training Group Senica, fotograf Pavol Chalko

Neustále sa snažíme priblížiť OCR a celkovo šport širšej verejnosti, pomôcť domácim pretekárom reprezentovať Slovensko na európskych a svetových šampionátoch v OCR a byť im na medzinárodných pretekoch oporou. Aj vďaka Vašim 2% sa nám to môže podariť.

Čo budete potrebovať? 


1. Potvrdenie o zaplatení dane (od Vášho zamestnávateľa)

2. Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane. Uveďte meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane
Link kde si zadarmo stiahnete vyplnený dokument pre OCRA Slovakia: 

https://ulozto.sk/!niWhZjZkHZPU/vyhlasenie-o-poukazani-2-pre-ocra-slovakia-za-r-2018-pdf

3. Najneskôr do 30. apríla 2019 pošlite/doručte tieto formuláre daňovému úradu v mieste Vášho bydliska

V prípade komplikácií alebo otázok nás neváhajte kontaktovať na info@ocra-slovakia.sk

Pre Vás, s ktorými sa stretneme na pretekoch alebo inom mieste, v prípade záujmu doručíme vyplnené dokumenty na príslušný daňový úrad.

Ďakujeme za podporu a tešíme sa na stretnutie!