Myslív Race – report z pretekov

Prinášame Vám report od Jána Ďurína z pretekov Myslív race. Prajeme Vám príjemné čítanie 🙂

“Prehodnotil som účasť na letných akciách tak mi vznikla medzera 4 víkendov. Už dlhšie som poškuľoval po prekážkových pretekoch, ktoré prvýkrát v 2018 robili v dedinke Myslív (juhovýchodne pod Plzňou). Mali dobré referencie a teraz ešte pridali info a fotky na FB ako stavajú niektoré prekážky. Termín 20.7. mi teraz sadol tak som sa tam vybral. Je to ďaleko ale neľutujem, stálo to za tú cestu. Musia tam byť poriadne zasiahnutí nadšenci OCR, ktorí dokázali nakaziť celú miestnu TJ Sokol Myslív a snáď aj celú obec. Je to pre nich športovo-spoločenská akcia s rodinou atmosférou. Ak si niekto hovorí, že takých je kopu aj na Slovensku, načo sa trepať taký kus, tak sa mýli.

Postavili trať 7,4 km s 54 prekážkami. Zaujímavé, nápadité, mnohé využili čo už stálo či na futbalovom štadióne kde bolo centrum, štart, cieľ a mnoho prekážok alebo v lese. Fantáziu majú naozaj bujnú a namakali sa pri ich stavbe poriadne. Boli aj také náročnejšie – rúčkovanie s kruhmi po tŕňoch, kolíky na šikmej stene, prechod pomocou úchytov na troch doskách voľne zavesených na lane, horizontálne dosť tenké lano, ale aj rovnováha. Krátke dosky zavesené dvoma tenkými šnúrami na lane, 7 za sebou prejsť vôbec nebolo ľahké. Hojdalo sa to, utekalo spod nôh, ruky sa pekelne šmýkali lebo predtým sme sa plazili cez poriadne blato. Niektoré vyzerali, že ich ľahko a rýchlo prekonáme, ako pneumatiky zavesené za sebou na šnúrach na futbalovej bránke. Omyl, makačka a rýchlosť – zabudni. Jazierko kúsok nad štadiónom využili 3x. Brodenie či plávanie cez, potom ťahanie 3 pneumatík vo vode a neskôr ešte 4 x podplávanie prekážky na hladine. V lese v blate bolo bludisko kde sa dalo ísť iba kolenačky, tak dokonale obalené čiernou fóliou, že som naozaj videl iba tmu. Pravdaže aj také klasické prekážky OCR ako hod oštepom, šplh na lane, steny, waiwer, rúčkovanie po trubkách a zábava – vodná šmykľavka. A dve, na ktoré som ešte nikde nenatrafil. Beh s dvoma loptami farebne a reliéfne vyrobené ale z betónu a mega prak kde gumy boli pripevnené o stromy. Po niekoľkých krokoch spiatočkou som ho natiahol a ako u takýchto streleckých prekážok mávam slabú mušku, netrafil som terč veľký snáď ako ja sám. Tiež som sa ešte nestretol s tým, že nesiete vrece, položíte ho, bežíte nejakú trasu, dobehnete kde ste ho nechali, zoberiete a až druhým nosením sa dostanete na pôvodný výdaj vreca. Akurát na tomto okruhu musím napísať aj kritiku, lebo tu som nevidel na dlhšom úseku značenie, ktoré bolo červenobielymi stužkami. Na zemi bolo sem tam (lebo to bolo ťažko vidieť) šípka červeným sprejom. Neskôr boli šípky na zemi reflexnou zelenou tak to bolo OK.

Bežalo sa zvlneným terénom prevažne v lese, vody bolo dosť, blata primerane.

Celá trať bola vyvážená, striedanie a vzdialenosť medzi prekážkami. Bolo vidieť, že staviteľ si dal záležať.

Štartovalo sa intervalovo po 15 sekundách, tak som čakal pri prekážkach iba 2-3 razy niekoľko sekúnd. Na trati 2 x občerstvovačka, v cieli okrem pitia aj 6 druhov na zakusnutie. Stánok s pivkom, pečené mäso a klobáska. Parkovanie pár krokov. Proste ideál. Prihlásených bolo 37 detí a 214 dospelých keď počítam družstvá ako jeden kus. V stredu pred pretekmi bolo vypredané. Kto si chce užiť prekážkové preteky aj si zabehnúť o umiestnenie so súpermi v dobrej pohode nech nezabudne pri termínovke v 2020 na Myslív race”.