ICEBUG Recenzia

icebug logo

BOHUŽIAĽ,

bez kvalitnej obuvi sa OCR robiť proste nedá. Či už sa to týka výsledkov alebo bezpečnosti. Preto by sme sa chceli touto cestou poďakovať icebugrunning.cz, partnerovi, ktorý stál pri nás už pri vzniku Elite Team OCRA Slovakia. Partnerstvo, ktoré sa zmenilo na priateľstvo. Sme nesmierne vďační za všetko, čo pre nás chalani robia. Tu je pár slov od jedného z naších pretekárov:

Maťo:
Tenisky Icebug používam už vyše roka, kedy ma Martin Šálek prehovoril k ich kúpe na Klínovci a od vtedy v nich pomaly aj spávam. Ja osobne využívam 3 modely. ZEAL RB9X na všetky preteky, kde nie sú dovolené hrotovky a ešte nikdy ma nesklamali. Musím vyzdvihnúť hlavne to, ako držia na mokrých kameňoch a v potokoch. Hrotovky ZEAL OLX sú v zbehoch na Predator Race a zimné tréningy bezkonkurenčné. V nezničiteľných ANIMA RB9X, v ktorých mám nabehaných už vyše 1000km a stále vyzerajú ako nové, absolvujem všetky ľahšie traily a tréningy na dráhe. Po novom som si obľúbil ORIBI ako imidžovky  Proste TOP!

Report od Michala Rajniaka:

Kto má záujem o bežecké boty od icebugrunning.cz stvorené do zimy a blata nech sa páči, tu je stručný popis o čo ide a moje skúsenosti po cca 3 mesiacoch testovania:

ICEBUG PYTHO 4 M BUGrip

Popis:
Model určený k celoročnému behaniu. Ideálny do snehu, blata a šmykľavých povrchoch ako je ľad, mokrá tráva, poprípade korene stromov. Vďaka technológia BUGrip sa 17. karbidových hrotov, úplne prispôsobí terénu, tzn. že tento model bez problémov môžete použiť aj na asfalte. Zvršok je vyrobený z vodoodpudivej membrány, vďaka ktorej budú vaše nohy pekne v suchu. Taktiež si môžete všimnúť nový šnurovací systém a vnútrajšok nového modelu je zase veľmi komfortný. K lepšej stabilite nohy pomáha tzv. exo-skeleton cage, ktorý pekne obopína nohu a stabilizuje ju pri agresívnych manévroch. Hmotnosť 325g je ideálna na tréningy, ale taktiež to neucítite ani na pretekoch, pričom drop je 5 mm.

Moje skúsenosti s Icebug PYTHO 4 M BUGrip:
Pred zimou som sa dostal k spomínanému modelu a som veľmi milo prekvapený. S hrotmi na podrážke mám už skúsenosti druhý rok a nemôžem si to vynachváliť. Ťažko vysvetliť rozdiel medzi hrotmi a klasickým gripom, niekomu kto si to ešte nikdy nevyskúšal. Ideálne to je otestovať na niektorých pretekoch, kde ICEBUG zadarmo necháva širokej verejnosti testovať svoju obuv. Každopádne musím vyzdvihnúť membránový zvršok, ktorý vyzerá byť veľmi odolný. Ja osobne som v nich nabehal cez 300km a vyzerajú stále ako nové. Popri behoch v nich chodím taktiež na turistiku a spolu s návlekmi proti snehu sú ideálne do terénu, kde je veľa blata alebo hlbokého snehu. Keď som bol na začiatku zimy spať na Baranci vo výške 2184m.n.m., tento model som mal na nohách a nebol absolútne žiadny problém dostať sa hore na vrchol po ľade a vyfúkanom snehu. Mierny chlad na nohách som pociťoval až na vrchole, keď som spolu s chalanmi staval stan a pocitová teplota bola okolo 15 až 20st. pod nulou. Keď som sa však v stane vyzul, nohy som mal pekne suché, dokonca ani veľmi nesmrdeli… 
Ďalší s takých tréningov, ideálnych pre recenziu bol výbeh na Ďumbier 2043m.n.m., kde boli ešte horšie podmienky ako na Baranci. Ľad a snehová škrupina boli od chaty M.R. Štefánika, až na vrchol Ďumbiera a tí ktorí hroty nemali, tak hore ani nevyšli. Výbeh a zbeh bola naozaj radosť z behu a veľmi sme si to užívali.
Túto zimu som už mal celkom dosť bežeckých tréningov a veľakrát som siahal hlavne po tomto modely, pretože i keď bola miesto snehu, len voda a blato, bola oveľa lepšia voľba mať na nohách obuv s membránou, ako obuv, ktorá po čase premokne. Pravdaže ak budete behať v potoku nepomôžu Vám ani nové „Pythá“ spolu s návlekmi.  (už mám nechtiac odskúšané aj to…)

Záver:
Ak rozmýšľate nad kúpou obuvi s hrotmi, určite neváhajte. Je len na Vás, ktorý model si vyberiete. Ja osobne mám skúsenosti so spomínaným modelom PYTHO 4 a ZEAL OLX. Osobne sa mi, ale lepšie beháva v „Pythách“ kvôli komfortu. Pravdaže, na pretekoch kde sú povolené hroty zase volím ZEAL OLX pretože sú trochu ľahšie a flexibilnejšie. Voľba je len na Vás. Želám všetkým veľa bezpečných, nabehaných kilometrov…

Link na boty:
http://obchod.icebugrunning.cz/…/icebug-b…/pytho-4-m-bugrip/

Link na návleky:
http://obchod.icebugrunning.cz/…/ice…/icebug-doplnky/gaiter/