Epic Race Legion Weight Report

Prečítajte si report z pretekov Epic Race Legion Weight z pohľadu Jána Ďurína:

“Už som viackrát čítal a pozeral o Epic race a teraz v sobotu 10. 8. 2019 bola možnosť bežať aj dlhšiu trasu 6+7 km tak som išiel. Bolo to v priestore kde som ešte nikdy nebol tak som bol aj zvedavý na túto časť Slovenska medzi Zvolenom a Rožňavou. Autom som dorazil pred 10 h. na miesto zverejnené na internete Kokava Línia chata Ipeľ. To som jednoznačne našiel, je tam dosť veľký priestor pri ceste na parkovanie. Prekvapilo ma, že každé miestečko aj nie na parkovanie určené je už obsadené. Veď prezentácia má iba začať o 10 hod. Niekde som sa vopchal a išiel hľadať. Chodil som krížom-krážom ale o pretekoch ani zmienka, šípka či iná tabuľka. Už som si nebol istý či som si nezmýlil dátum. Potom, že zatelefonujem organizátorom, ale telefón nikde neuvádzajú a ešte k tomu tam telefón nechytil signál. Išiel som do chaty opýtať sa. Bola tam nejaká kultúrna akcia preto ten nátresk a ulovil som kuchárky, ktoré mali v kalendári 10-15 hod. beh. Nič iné nevedeli a šéfovia tam ešte neprišli. Potom som odchytil jedného pána, ktorý o prekážkových pretekoch vedel a usmernil ma. Takže po 600 m po asfaltke som sa dostal k odbočke
k vleku kde bolo centrum pretekov.

Pri prezentácii mi povedali, že štartujem 12,00 a vyfasoval som vrece s pieskom (písali že 9 kg) s ktorým pobežím celú trať. Tkanina nebola vhodná na tento hoc aj hrubozrnný piesok lebo pri každom pohybe sa trochu dostalo von. Celú trasu som ešte nemal záťaž na pretekoch tak som bol na to zvedavý, čo to som mnou spraví. Z iných pretekov a zo silového tréningu dobre viem čo je nosiť vrece za hlavou tak som sa ho snažil rôzne prehadzovať. Nakoniec som si našiel spôsob aby nebolo stále na jednom mieste aby som si neodpálil krk. Aj keď bolo pred štartom povedané, že cez prekážky sa môže ísť s vrecom alebo aj bez neho ja som si povedal, že keď už tak všetko s vrecom. Nakoniec som ho nemal iba pri vyťahovaní pneumatík cez kladku, streľbu zo samopalu a na jednej rovnováhe. Tam som najskôr s ním išiel ale meter pred koncom vodorovnej časti som zoskočil. Tak aby som pri tejto prekážke nestrávil celé letné prázdniny tak som to dal bez vreca. Potom už v druhom kole som to pokoril aj s vrecom asi aj pre to, že malo polovičnú či aj menšiu hmotnosť. Sypalo sa z neho máličko ale stále, pekne mi ten
piesok prebrúsil krk a plecia. Najzaujímavejšie bolo prejsť s vrecom prekážku rúčkovanie aj s nohami na horizontálnej guľatine. Tu som ho mal na ohrizku.

Po prvej trati (Sport 6 km, 20 prekážok) v cieli mi povedali, že zatiaľ dosť. Druhá trať (Warrior 7 km, 25 prekážok) bude štartovať o 13,30. To som teda nevedel, nikde to nie je takto napísané a pri prezentácii mi tiež mohli povedať ako to bude nielen, že štartujem o 12 hod. Nebol som na to pripravený, ja automaticky – pôjde sa to v kuse alebo teda nonstop.

Druhá trať bola temer totožná s prvou akurát bola pridaná slučka s nejakými prekážkami a zo samopalu sa strieľalo postojačky predtým ležiačky. Zo začiatku trate bolo aj hádzanie pneumatikou na cieľ teda na rúru stojacu vertikálne. Pri Sporte to nikto nehádzal čo som videl. Keď som to chcel ísť hodiť povedal mi taký bežec čo s nami súbežne bežal bez vreca len tak, že keď tam nie je rozhodca tak teraz nie až keď budeme bežať Warrior. Cez Warrior tam tiež nikto nedozoroval a asi ani nikto nehádzal až na jedného Maďara čo bežal tesne za mnou a keď videl ako hádžem ja tak išiel aj on. Ja som na 3x nebol úspešný tak som si dal 20 angličákov. Je pravda, že až o 1 km ďalej len tak na lúke lebo ma žralo svedomie keď som od toho hádzania odbehol len tak ako keby sa nechumelilo. Trať viedla hore-dole po lúkach kde nám intenzívne (však bolo poludnie) pieklo na makovice. Prekážky boli nenáročné. Najviac hádam preklápací rebrík kde sa rúčkovalo po priečkach, tá s troma voľne zavesenými doskami s rôznymi úchytmi a dosť dlhá rovnováha na guľatine so šikmým výbehom a zbehom. Nezdalo sa mi práve dosť vhodné keď na okruhu s nosením jednej pneumatiky pri podliezaní – plazení pod fóliou asi všetci odhodili svoje vrece aj pneumatiku a len tak lážo-plážo absolvovali tie 4-5 m. Jasné, oboje boli mojimi spoločníkmi. Hoci bežali aj Maďari, Česi a Ukrajinec bola účasť skôr komorná či rodinná (96 hodnotených). Chápem, pre tých čo to mali blízko a nechcú investovať do dopravy.

Inak by som povedal sú aj zaujímavejšie prekážkové preteky. Pri vyhlasovaní prvých troch z každej kategórie sa spíker vyjadroval dosť familiárne k niektorým idúcich na stupne víťazov. Z toho usudzujem, že sa na tejto sérii zúčastňuje dosť skalných priaznivcov a odmenení si odnášajú pekné vecné ceny. Bol stánok s iontovými nápojmi aj zarobený vypiť zadarmo. Inak účastnícka medaila sa mi ľúbi. Naopak umývanie vodou z fľaše mi moc nereže, pre takýto prípad si nosím dostatok vodných zásob.”